Kurzy a semináre

BRATISLAVA, 2.júla 2019 Ale áno, som nazad 🙂 Popri kurzoch orientálneho tanca som sa veľa a intenzívne vzdelávala, tancovala, porotcovala na súťažiach. Pokračujú kurzy orientálneho tanca v štúdiu Sahra aj v Dunajskej Lužnej. Chystáme sa na prázdniny aj aktualizáciu webu 🙂

BRATISLAVA, 22. júla 2017 Relaxačný kurz: Spoznaj svoje telo
Rozhýb svoju panvu a precíť vzácnu ženskosť
Nie, nejde o kurz orientálneho tanca. Len si z neho požičiame niektoré techniky, aby sme rozhýbali tú časť tela, ktorá nás najviac robí ženou. A to bezpečne, bez ohrozenia chrbtice.
Vyskúšame si pohyby z tureckej karshilamy, pohyby dávnych egyptských tanečníc ghawazee, energické pohyby marockých tanečníc…
Dvojhodinový kurz pod vedením certifikovanej lektorky 20 eur, Bratislava (miesto spresním podľa záujmu)
Spoznaj svoje telo

PRAHA, medzinárodný festival Let’s Dance – 29. júla 2017, 16:00–18:00 Orient s rytmickými nástroji

Chcete ukázat víc? Zkombinujte tanec a hru na rytmický nástroj. S Halkou máte teď tu nejlepší příležitost! Zapomeňte na obavy a poznejte něco nového a osvěžujícího! Na semináři si ukážeme a vyzkoušíme, jak tancovat s prstovými činelkami, s tamburínkou, či s kastanětami i dalšími rytmickými nástroji. Nebojte, nebudeme jen trénovat složité rytmické vzorce, vytvoříme i krátkou choreografii! Činelky je možné si zapůjčit. Tamburínek bude k dispozici 10 ks.

Would you like to show more? Combine dance with a rhythmic oriental instrument. Join Halka’s unique workshop! Try something new and fresh! Let’s dance with finger cymbals, tambourine, castanets and other rhythmic instruments and make a short inspirational choreography! Finger cymbals are available. Tambourines for 10 students are available.
O seminároch zahraničných lektorov tohto prestížneho festivalu (aj s on-line formulárom na prihlásenie) viac tu.

BRATISLAVA – Letná škola: Orientálny tanec v súvislostiach I.Všeobecná tanečná príprava a orientálna technika pre pokročilé a lektorky orientálneho tanca. Víkend s orientálnymi i s klasickými klavírnymi skladbami, ktoré sprevádzali aj veľkých tanečníkov.
Piatok 11.8.
17.30 až 19.30 hod – Libor Hlaváček: Práca rúk v závislosti na pohybu trupu a vedenie rúk do priestoru

Sobota 12.8.
9.30 až 11.30 hod. – Libor Hlaváček: Rotácia (otočky) a prechodové prvky a variácie
13.00 až 15.00 hod. – Halka Tytykalová: Práca bokov, hrudníkom a prechody medzi nimi
15.30 až 17.30 hod. – Libor Hlaváček: Tanečné variácie a väzby s využitím naučenej techniky
Nedeľa 13.8.
9.30 až 12.30 hod. – Halka Tytykalová: Moderné beledi (choreografia)
Cena trojdňového sústredenia: 50 eur
Miesto: Bratislava, tanečné štúdio Sahra
Prihlášky do 30.6. halka.tytykalova@gmail.com, 0907 273 036
Pre mimobratislavské tanečnice: ak potrebujete ubytovanie, píšte.
Letna_skola_HaL

PRIEVOZ, BRATISLAVA – Kurz pre malú skupinu pokročilých tanečníc. Začína sa 2. februára, tancujeme od 20.00 do 21.00 hod. Sálu máme v Spoločenskom dome Prievoz na Kaštieľskej 30, neďaleko bytového komplexu Perla Ružinova. Cieľom je najviac 7 tanečníc a individuálny prístup – príprava na sólové vystúpenia, informácie o tanečných štýloch, choreografie a technický drill.

DUNAJSKÁ LUŽNÁ – Krásne nové priestory Zdravotno-relaxačného centra (www.zrc.sk) so zrkadlom. Tancujeme vždy v nedeľu od 17.30 do 18.30 hodín. K dispozícii mužská a ženská šatňa a sprcha. Zavedený je systém permanentiek s vernostným systémom (1. hodina zdarma) pre pravidelne zúčastňujúce sa klientky. Vekovo ani úrovňou neobmedzené. Spojené so zohriatím a krátkym záverečným strečingom. Tancujeme krátke variácie, vždy inú. Novú sezónu začíname 15. januára 2017.

CENTRUM, BRATISLAVA – Recepcia, uzamkýnateľné skrinky, sprchy a krásna sála. Od januára 2017 pokračujeme spolu s tanečným štúdiom Sahra v centre Bratislavy s utorkovými kurzami pod mojím vedením.

Od 17.45 do 18.45 hod. Orientálny tanec pre začiatočníčky a “znovuzačiatočníčky”
Kurz je určený pre ženy, ktoré sa chcú naučiť alebo znovu si zopakovať základy brušného tanca tak, aby prospieval ich telu. Okrem základných prvkov brušného tanca (pohyb panvou, bokmi, využitie brušných svalov a podobne) spojených s neodmysliteľnou prácou hornej časti tela, využijeme dynamiku folklórnych variácií.
Začiatok kurzu 7. februára, otvorená hodina zdarma sa uskutoční 31.1.2017.
Kurz trvá 11 týždňov, cena je 55 eur.

Od 19.00 do 20.00 hod. Orientálny tanec – technika a variácie (pre pokročilejšie tanečnice: minimálne rok)
Cieľom je zdokonalenie pohybov – ich tvorby a použitia. Naučíme sa niekoľko variácií vhodných pre klasický tanec, pre beledi a drum sólo a iné štýly.
KURZ JE MOMENTÁLNE NAPLNENÝ

CENTRUM, BRATISLAVA – KURZ PRE ZAČÍNAJÚCE LEKTORKY
Víkendový 10-týždňový kurz ukončený skúškou a certifikátom. Okrem metodiky prizvaní odborníci školia v daňových otázkach, v prvej pomoci, odovzdávajú základné vedomosti o fyzioterapii, estetike pohybu, vizáži, legislatíve spojenej s prevádzkovaním živnosti a podobne.
KURZ jeseň 2016 až jar 2017 JE MOMENTÁLNE NAPLNENÝ
……….
Miesto: SAHRA – Dance & Relax Studio, Záhradnícka 46/A, napravo vo dvore, 821 08 Bratislava
lektorsky